DAP – divadelní agentura Praha
uvádí pohádkovou hru 

Hany Lamkové

 

 

zpět na hlavní stranu

 

Matylda zasahuje
aneb
povídačky naší kačky

 

 
 

 

Po dlouhé řadě klasických pohádek o princeznách, dracích, čarodějnicích, čertech, loupežnících, Krakonošovi a dalších pohádkových bytostech, jsme sáhli do poněkud jiného soudku – do světa zvířat. K této volbě nás inspirovaly oblíbené večerníčky Hany Lamkové o neuvěřitelných příhodách kachny Matyldy, které propůjčila nezapomenutelným způsobem svůj hlas Stella Zázvorková.

Matylda je kachna domácí, která žije se svým sousedem psem Barykem a ostatními zvířaty na venkovském dvorku. Všem svým zvířecím sousedům ráda pomůže, ale hlavně poradí, protože „se zajímá o své bližní“ jak říká své zálibě zasahovat druhým do života a manipulovat jimi.

S Matyldou je to zkrátka jako s některými lidmi – svými byť dobře míněnými radami spíš přivodí starosti a někdy i uškodí.  Zajíce chce naučit karate, ale vžene ho do spárů mnohem silnějšího medvěda, holuba pošťáka navede k porušení listovního tajemství a způsobí tím malér nejen jemu, ale i kočce Lindě a kocourovi Floriánovi, z kukaččího mláděte chce vychovat kachnu, chce pomoci opuštěné ovečce, ale přivede na dvorek vlka. Snad nejvíc odnáší její „dobré skutky“ hlídač pes Baryk, se kterým tvoří v našem příběhu nerozlučnou dvojici.  

Dá se vůbec dobračka Matylda napravit? Bude přemýšlet o svých radách dřív, než je vypustí ze zobáku? A co oběti jejích dobrých skutků? Co pro ně z našeho vyprávění vyplývá a jaké si z toho vezmou poučení? Právě v tom spočívá poselství našeho příběhu – každý se má řídit svou přirozeností a hlavně rozumem a nenechat si vnutit hloupá řešení.

Určitě se budete smát Matyldiným nápadům, budete napnutí, jak to všechno dopadne, zda zase nezpůsobí víc škody než užitku a navíc se potěšíte hezkými písničkami. Ano, s Matyldou je legrace, ale i nervy. Její veselé příběhy pobaví nejen děti, ale i rodiče najdou v Matyldiných příhodách hodně legrace a snad i nějaké poučení.  

 

Hra je určena pro děti od čtyř do deseti let a pro rodiče s dětmi. Délka přestavení cca 58´.

 

 

 
     
 

   
     

Úprava, režie a texty písní:

Miroslav Pokorný

Hudba:

Tomáš Alferi

Střídavě hrají:

Milada Bednářová, Zdeněk Košata, Tomáš Racek, Pavla Drtinová, Kristina Kudrnáčová, Martin Jurajda, Josef Zýka.

 

 

Premiéra:   10. 9. 2012

 

 

 

Sestřih videa z představení na YouTube:  http://youtu.be/Z2DJn_jxmIs

 

V české premiéře ji uvádí DAP - divadelní agentura Praha

zastupuje Milada Bednářová

Přemyšlenská 80, 182 00 Praha 8

tel: +420 283 880 220  mail: dappraha@ dappraha.cz

 

 

 

zpět na hlavní stranu